Департамент
культури, туризму та
культурної спадщини

Закрити Адреса департаменту

Закрити Про департамент

Закрити Керівництво департаменту

Закрити Структура управління

Закрити Колегія управління

Закрити Нормативно-правові акти

Закрити Галузеві програми

Закрити Заходи ДКТКСО

Закрити Інвестиційні проекти

Закрити Туризм

Закрити Обласні премії для працівників галузі

Закрити Про стан галузі культури

Закрити Система управління якістю

Закрити Звернення громадян

Закрити Накази, що потребують оприлюднення

Закрити Нормативно-правові акти управління культури і туризму облдержадміністріції

Закрити Інтернет-приймальня

Закрити Доступ до публічної інформації

Закрити Адміністративні послуги

Закрити Державні закупівлі


Установи, заклади та
організації області

Закрити Культурно-мистецькі проекти

Закрити Мережа закладів обласного підпорядкування

Закрити Установи, заклади та організації області

Закрити Творчі колективи області


Календар


Лічильник

    всього

    зараз на сайті




Інвестиційні проекти - Інвестиційні пропозіції

ПРОЕКТ
“Збереження, розвиток та використання в туристичних цілях унікальної, винятково важливої для української культури пам’ятки – заповідника-музею І.Тобілевича (Карпенка-Карого) “Хутір Надія”

Опис проекту

Заповідник-музей І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) "Хутір Надія" – найвідоміша в області пам’ятка природи, історії та культури, де жив та плідно працював видатний український драматург та театральний діяч Іван Карпович Тобілевич (Карпенко-Карий). У різні часи на хуторі проживали члени талановитої сім’ї Тобілевичів (П.Саксаганський, М.Садовський, М.Садовська-Барілотті), видатні театральні діячі М.Заньковецька, М.Кропивницький, М.Старицький, І.Мар’яненко. На хуторі Карпенко-Карий написав свої кращі драматичні твори, 11 п’єс, що входять до золотого фонду вітчизняної класики: “Сто тисяч”, “Хазяїн”, “Сава Чалий”, “Суєта”, “Житейське море”. Щорічно у вересні місяці на території заповідника-музею І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) "Хутір Надія" проводиться Всеукраїнське свято театрального мистецтва “Вересневі самоцвіти”. Заповідник-музей "Хутір Надія" – один з мальовничих куточків Кіровоградщини, пам’ятка садово-паркового мистецтва державного значення (площа 10 га), справжній “оазис у степу”.
Заповідник-музей І.Тобілевича (Карпенка-Карого) “Хутір Надія” у перспективі планується зробити самостійною юридичною особою, підняти питання про надання статусу Національного заповідника, про включення до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, залучення до національних і міжнародних туристичних маршрутів.

Кошти (в євро)

  Кошти потрібні для:
виконання відновлювальних робіт
(проведення благоустрою інженерних мереж, об’єктів дорожнього господарства, будівництво мотельного комплексу) - 0,17,
здійснення природоохоронних заходів
(відновлення зелених насаджень, створення рекреаційних зон) – 0.09,
створення музею історії українського хореографічного мистецтва – 0,03.
ВСЬОГО – 0,292 млн.євро

Зацікавленість для інвестора

 

Інвестор матиме прибуток від функціонування цієї рекреаційної зони, яку можна спеціалізувати як своєрідну зону відпочинку для представників різних жанрів мистецтва, де вони зможуть проводити вільний час на землі, по якій ходили корифеї українського театру. Письменників, композиторів, художників ця оаза надихатиме на створення нових творів. Хореографи зможуть поспілкуватись у створюваному музеї історії українського хореографічного мистецтва, експозиція якого дасть можливість простежити процес відродження української сценічної хореографії у творчості корифеїв українського театру і органічно поєднати його з розвитком українського танцю у різних регіонах України та діаспори, провести конференції, майстер-класи. Сприятиме чудовому відпочинку прекрасна природа – дерева, квіти, ставок з купальнями як у ХІХ ст., чиста вода з “козацької криниці”.

  

ПРОЕКТ
“Створення історико-культурного заповідника

“Фортеця Святої Єлизавети”

Опис проекту

Фортеця Святої Єлисавети - унікальна земляна фортифікаційна споруда ХУІІІ століття, що дала життя місту Єлисаветграду та пов’язана з багатьма історичними подіями, видатними особами (видатні російські полководці О.В.Суворов, М.І.Кутузов, керівник селянського повстання у Росії Є.Пугачов, видатний хірург М.І.Пирогов. До фортечних укріплень входили головна цитадель та шанець. Основним захисним елементом був земляний вал. Цитадель фортеці складалася з 6 бастіонів – п’ятикутних виступів й зверху нагадувала морську зірку. Між променями-бастіонами розташовувались невеликі автономні укріплення – равеліни. У середині укріплень було ціле містечко, на жаль воно не збереглося. До наших днів дійшли залишки земляних укріплень. За свідченням фахівців, фортеця св.Єлисавети нині є єдиною на Україні земляною спорудою ХУІІІ століття та ще й незвичної шестикутної форми, у світі ж такого типу фортифікацій збереглося всього дві.
Хоча фортеця має статус пам’ятки державного значення, сучасне використання фортечного комплексу не відповідає його історико-культурному призначенню (на території знаходяться автобаза, підприємства зв’язку, реставраційні майстерні, лікарня №1, тир, майданчик для тренування собак). Побудова історико-культурного заповідника “Фортеця Святої Елисавети” може створити в Україні туристичний центр європейського рівня, мета якого – збереження унікального історико-архітектурного міського середовища, його первісного планування, регенерації, відновлення його історичної забудови і використання у сучасних умовах для туристичних цілей.


Кошти (в євро)


Кошти необхідні для:
проведення історико-архітектурних досліджень та вишукувальних робіт – 0,096,
виготовлення необхідної містобудівної і проектно-кошторисної документації – 0,05,
виконання реставраційно-відновлювальних робіт: земляних укріплень, бастіонів, редутів і будівель “Фортеці Святої Єлисавети”, відбудови Соборної церкви, будівництво підземного пантеону або некрополя для перепоховання визначних військових діячів, життя і діяльність яких була пов’язана з Єлисаветградом, відновлення палацу Потьомкіна, передбачивши його використання як музею - 1,417,
проведення благоустрою та ремонту інженерних мереж, об’єктів дорожнього господарства – 0,017,
здійснення природоохоронних заходів – 0,105
ВСЬОГО - 1,685 млн.євро


Зацікавленість для інвестора


Інвестор буде мати прибуток від проведення платних дійств фестивального характеру (концерти, лицарські турніри тощо), реалізації сувенірної продукції, музейних масових заходів.

ПРОЕКТ
“Збереження та перетворення предметів колекції О.Б.Ільїна  в експонати,    що зацікавлять, як об’єкт огляду знавців  та любителів старожитностей, мистецтва”

Опис проекту

Кунсткамера О.Б.Ільїна – колекція, яка перейшла у 1994 році у власність держави по смерті збирача старовини О.Б.Ільїна. Цінна збірка книг та рукописів колекції була передана обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.Чижевського, речова частина – обласному краєзнавчому музею.
Речова частина містить унікальні твори мистецтва (ікони – Богоматір Одігітрію ХУІ ст.(?), храмову ікону Покров Пресвятої Богородиці ХУІІІ ст., Богоматір Охтирську ХУІІІ ст., Богоматір Казанську ХУІІІ ст. святого Георгія “Змієборця” кінець ХУІІІ - поч. ХІХ ст., ескіз розпису “Святий Олександр Невський”, іконографію, створену В.Васнецовим, для розписів у Київському Соборі Святого Володимира). Надзвичайно цікава підборка ікон мініатюрного живопису та бічні стулки складня ХУІІІ ст., прикрашені тонко виконаними зображеннями архангела Гавриіла, Богоматері, Різдва Христового, Різдва Пресвятої Богородиці, Вибраних святих.
Сакральне мистецтво представлене у колекції О.Ільїна не тільки класичними іконами на дошках, але й літографіями, іконами та образами на металі, гравюрами, навіть різаними на перламутрових мушлях, релігійними сюжетами, численними предметами декоративно-ужиткового мистецтва (дарохранительницями, чашами-потирами, хрестами тощо. Особливо вражає величний срібний бароковий напрестольний хрест середини ХУІІІ ст.).
О.Б.Ільїн віддавав перевагу стилям мистецтва, що тяжіють до реалістичного та класичного напрямів. Серед них – 13 картин та етюдів Кіровоградського художника Володимира Федорова. Класична та романтична школа представлені у зібранні кількома портретами, пейзажами, жанровими сценами, написаними у ХІХ ст.
До класичного напряму належать і два найбільш цінних полотна, виконаних високопрофесійним майстром кінця ХІХ ст. (копія рафаелівської “Мадонни в кріслі”, оригінал знаходиться в галереї Питті, Флоренція) та портрет Катерини ІІ. Ця остання картина – одна з найбільш загадкових у зібранні. Можливо, вона належить пензлю придворного художника М.Шибанова, який виконав на замовлення імператриці декілька реплік портрета монархині в гетьманському одязі, абсолютно аналогічних портретові із зібрання О.Б.Ільїна.
Чи не найбільша таємниця колекції О.Ільїна – шлях придбання унікального срібного кухля роботи Івана Равича – одного із кращих українських ювелірів епохи бароко кінця ХУІІ - поч. ХУІІІ ст., який трудився на замовлення Києво-Печерської Лаври. Відомий всьому світу срібний кухоль, карбований ним для гетьмана І.Мазепи. Кухоль з колекції старожитностей значно багатший за прикрасами та орнаментикою, і, можливо, призначався для Великого самодержця Петра Олексійовича (згідно монограм).
Представляють значну художню та історичну цінність кухлі фірми Норблін і К0(Варшава) та Колін (Петербург), столові набори, порцеляна, меблі ХІХ – поч. ХХ ст., пам’ятки археології (від IV тис. до н.е. до перших століть н.е.), прилади (збірка звуковідтворюючих апаратів, унікальні перфоровані стрічки для механічного піаніно, оптичні пристрої), посуд (більш детальну інформацію можна прочитати в Інтернеті на сайті: www. library.kr.ua).
Доцільно створити експозиційний фонд даної колекції, що складатиметься з найбільш цінних предметів різних груп (біля 200 предметів) привести їх до належного вигляду, щоб мати можливість експонувати у різних музеях нашої країни та за кордоном.

Кошти (в євро)

Кошти необхідні для:
реставрації та консервації предметів – 0,3,
атрибуція предметів – 0,3,
експертизи предметів, що містять дорогоцінні метали та камені – 0,17,
страхування експонатів – 0,25,
виготовлення необхідного експозиційного обладнання – 0,08
ВСЬОГО - 1,1 млн.євро

Зацікавленість для інвестора


Інвестор може одержувати прибуток від видання каталогів, проспектів, сувенірної продукції, друкування наукових досліджень.



 


Створено : 05/07/2008 @ 17:19
Оновлено : 05/07/2008 @ 18:29
Категорія : Інвестиційні проекти
Сторінка проглянута 2049 раз


Передпроглядання друку  Передпроглядання друку     Версія для друку  Версія для друку