порядка,

Департамент культури, тиризму та культурної спадщини Кіровоградської облдержадміністрації

http://www.kultura.kr.ua/

Кіровоградський академічний український музично-драматичний театр ім.М.Л.Кропивницького ( Мережа закладів обласного підпорядкування)

Кіровоградський академічний український музично-драматичний театр ім.М.Л.Кропивницького
Визначаючи історичне місце утворення професійного театру, член-кореспондент АН України Є.Кирилюк наголошував: "Коли Кам'янка-Струмилова - є колискою давнього театру, а Полтава - театру нової доби, то Кіровоградщина є батьківщиною професійного національного театру". І в цьому його унікальність і першорядність в історії країни. Засновником його, як відомо, був Марко Лукич Кропивницький. Разом з ним славу цього т еатру творили М.Заньковецька (її дебют відбувся саме на єлисаветградській сцені), М.Старицький, за висловом О.Гончара , "женьшеневий кущ" Тобілевичів, Г.Затиркевич-Карпинська, М.Лисенко, П.Ніщинський та інші. І.Франко писав, що ця трупа "робила фурор не тільки по українських містах"
Справу свого земляка нині успішно продовжують його спадкоємці. Надзвичайно плідними було і залишається освоєння колективом кращих зразків української та світової класики. Котляревський, Кропивницький, Старицький, Карпенко-Карий, Мольєр, Шекспір, Бомарше, Гольдоні, Бальзак, Гюго, Лопе де Вега, Кальдерон, Шоу та інші прикрашали і прикрашають афіші театру.
 
За рішенням ЮНЕСКО в 1982 році широко відзначалося сторіччя театру. 2007 року йому виповнилося 125. І сьогодні в його репертуарі "Ревізор" М.Гоголя, "Чмир" М.Кропивницького, "Тепленьке місце" О.Островського, "Лис Микита" І.Франка, "Республіка на колесах" Я.Мамонтова, "Гайдамаки" Т.Шевченка та інші.
   Театр плідно працює з авторами різних країн.
   
  TK.gif
 
Т. Г. Шевченко «Гайдамаки».
Сцена з вистави
   
 За весь час існування понад сто режисерів працювали на священній сцені корифеїв.
За роки незалежності театр взяв участь майже у тридцяти престижних фестивалях. За останні п’ять років – у Московському Міжнародному “Слов’янський вінець”, двічі у Всеукраїнськийх “В гостях у Гоголя”, V Міжнародному театральному “Вересневе небо = дітям України”, Другому Всеукраїнському фестивалі жіночої творчості ім. Марії Заньковецької, VІІ Міжнародному фестивалі моно вистав “Відлуння” та інших.
         Щороку театр запрошує на Всеукраїнський фестиваль “Вересневі самоцвіти” провідні артистичні колективи республіки. Цей фестиваль завжди розпочинається у “столиці української драматургії” – на Хуторі “Надія”. Наша мрія, щоб у цьому святі брала участь і широка діаспора світу (Канада, Бразилія, Аргентина, Австралія, Іспанія, Португалія), перетворивши цей фестиваль у МІЖНАРОДНИЙ на знак високої поваги та пошани першопрохідців, стверджуючи зміцнення і зростання нашого українства. Театр відкритий для співробітництва щодо спільних постановок кращих п’єс, які хвилюють людство, обміну творчими постановочними групами, направлення та прийому на стажування працівників театру та інших форм співпраці з діаспорою і зарубіжною спільнотою.
Наша адреса: вул. Леніна, 4,
м. Кіровоград, 25006, Україна
Тел. 8 (0522) 241422