http://katanasword.ru/dress-kod-v-sushi/171-jenskie-tuniki-
Департамент
культури, туризму та
культурної спадщини

Закрити Адреса департаменту

Закрити Про департамент

Закрити Керівництво департаменту

Закрити Структура управління

Закрити Колегія управління

Закрити Нормативно-правові акти

Закрити Галузеві програми

Закрити Заходи ДКТКСО

Закрити Інвестиційні проекти

Закрити Туризм

Закрити Обласні премії для працівників галузі

Закрити Про стан галузі культури

Закрити Система управління якістю

Закрити Звернення громадян

Закрити Накази, що потребують оприлюднення

Закрити Нормативно-правові акти управління культури і туризму облдержадміністріції

Закрити Інтернет-приймальня

Закрити Доступ до публічної інформації

Закрити Адміністративні послуги

Закрити Державні закупівлі


Установи, заклади та
організації області

Закрити Культурно-мистецькі проекти

Закрити Мережа закладів обласного підпорядкування

Закрити Установи, заклади та організації області

Закрити Творчі колективи області


Календар


Лічильник

    всього

    зараз на сайті




Мережа закладів обласного підпорядкування - Обласна бібліотека для дітей ім. А.П.Гайдара

Обласна бібліотека для дітей ім. А.П.Гайдара
 
Кіровоградська обласна бібліотека для дітей ім. А.П.Гайдара – є одним із найвідоміших дитячих закладів області. Це - найбіль ша книгозбірня для дітей та методичний центр для усіх дитячих бібліотек регіону.
Точні архівні дані про рік заснування бібліотеки не збереглися. Відомо, що на початку 20-х років минулого століття в Єлисаветграді було відкрито міську дитячу бібліотеку, яка в 1939 році після утворення Кіровоградської області, стала обласною. В бібліотеці було чотири відділи, в кожному працював один бібліотекар. У роки Великої Вітчизняної війни бібліотека не функціонувала і відновила свою роботу у 1946 році, вона була розташована у приміщенні палацу піонерів. На той час бібліотечний фонд налічував понад 5 тисяч примірників книг, у бібліотеці читало біля тисячі дітей. Поступово фонд бібліотеки збільшується, у 1953 році він вже становив понад 36 тис. книг, зросла і кількість обслужених читачів-дітей до 4 тисяч.
І ось у 1958 році бібліотека одержала нове приміщення, в якому знаходиться і зараз. Воно було побудоване комсомольцями та молоддю Кіровоградщини на честь 40-річчя комсомолу спеціально під обласну бібліотеку для дітей. З цього ж року бібліотека носить ім’я дитячого письменника А.П.Гайдара.
4.jpg
В останні роки одним із основних напрямків роботи бібліотеки є комп’ютеризація бібліотечних процесів. За цей час було забезпечено зв’язок бібліотеки з мережею Інтернет, відкрито електронну пошту, проведено локальну комп’ютерну мережу, до якої підключено усі наявні комп’ютери. Відбулись зміни в структурі бібліотеки, створено новій відділ впровадження комп'ютерних технологій та забезпечення Інтернет-доступу користувачам, при якому відкрито безкоштовний Інтернет-клас.
Функціонування Інтернет-классу в бібліотеці надає не тільки нашим юним міським користувачам, а також дітям з сільських районів Кіровоградщини, можливість широкого доступу до інформації з усього світу, спеціальним чином організованої для дітей та підлітків, а також можливість он-лайнового спілкування, що є особливо важливим для обдарованих дітей, учасників клубів за інтересами, творчих об’єднань ( юних поетів , журналістів, художників); дітей з обмеженими можливостями (соціальними та фізичними). Отримувати своєчасну необхідну інформацію з питань дитячої психології, педагогіки, літератури, права, інформаційно-бібліотечного обслуговування дітей та спілкуватися з проблем виховання дітей, дитячого читання, корпоративної взаємодії зможуть бібліотекарі, батьки, вчителі, всі фахівці, що працюють з дітьми.
Закупівля та встановлення комп’ютерів у відділах: комплектування та інформаційних, довідково-бібліографічних послуг та краєзнавства дало можливість розпочати роботу по формуванню автоматизованих баз даних нових надходжень літератури та періодичних видань, створенню електронного каталогу бібліотеки. В практику роботи було запроваджено програмне забезпечення ІРБІС (Інтегрована Бібліотечно-Інформаційна Система).
Всю свою діяльність бібліотечні працівники спрямовують на якісне та оперативне задоволення інформаційних потреб та запитів читачів, використовуючи при цьому бібліотечний фонд, який сьогодні налічує понад 175 тис. документів та 170 - 180 назв періодичних видань, методико-бібліографічні матеріали, теки-накопичувачі краєзнавчого змісту, традиційний довідково-бібліографічний апарат та електронний каталог бібліотеки.
Щ ороку ОДБ обслуговує більше 12 тисяч користувачів, яким видається понад 220 тис. примірників документів.
В бібліотеці працює творчий колектив однодумців, кожен бібліотекар виконує функції не тільки фахівця, а й психолога, педагога, наставника і друга маленьких відвідувачів. Діти доволі часто приходять до нас не лише взяти книгу додому, відвідати затишні читальні зали, а й задовольнити свої культурні потреби під час спілкування, розкрити творчі можливості у клубах та об’єднаннях за інтересами, що працюють у бібліотеці. Це: літературно-ігрова студія „Дивосвіт книги”, клуби „Родинна світлиця”, „Чарівна нотка”, „Школа ввічливості”, „Ситуація”, правовий лекторій „Іменем закону”. Подією стало відкриття телевізійного клубу для дітей „Великі права маленької людини” спільно з обласним управлінням юстиції та обласною державною телерадіокомпанією.
Колектив бібліотеки спрямовує свою діяльність на гармонійний розвиток дітей, формування у них сучасного світогляду, інформаційної та читацької культури, навичок самостійного пізнання, самоосвіти і самореалізації особистості, використовуючи для цього різні форми роботи та наявні інформаційні ресурси.
В центрі уваги і обслуговування таких категорій дітей як сироти, інваліди, діти з малозабезпечених та багатодітних сімей. Щороку до Міжнародного Дня захисту дітей, Міжнародного дня інвалідів, новорічних свят для таких категорій дітей у бібліотеці проводяться різноманітні благодійні ранки, заходи під гаслом: „Діти – дітям”, „Добро і милосердя – кожній дитині”, „Поспішай добро зробити вчасно” із залученням різних організацій, спонсорів.
Підтримуючи та розвиваючи дитяче читання бібліотека бере активну участь у проведенні Всеукраїнських конкурсів "Найкращий читач року", "Хочу читати" тощо.
На сьогодні працівники бібліотеки розробили і працюють на реалізацію цільових комплексних програм: „Дитяча бібліотека – інформаційно-культурний центр з прав дитини”, „Книга на службі педагога”, „Професійні діалоги” (з підвищення фахового рівня бібліотечних працівників області).
Р обота в сучасних умовах – це постійний пошук невикористаних резервів. І важливе завдання, яке ставить перед собою колектив - створити позитивний імідж не тільки закладу, а й бібліотечного фахівця, бо саме від того, яке враження він справляє на користувача, залежить статус і роль дитячої бібліотеки в суспільстві.
 
Контакти:            25006, м Кіровоград,
                            вул. Шевченка, 5/22,
                            тел: 8 (0522) 27-18-53 факс:8(0522)22-45-85,     
E-mail:                  odbgaydar@shtorm.com
                                       metodgaydar@yandex.ru
Адреса сайту:      http://www.librarychl.kr.ua/
 

Створено : 20/06/2008 @ 00:14
Оновлено : 24/07/2008 @ 13:52
Категорія : Мережа закладів обласного підпорядкування
Сторінка проглянута 1779 раз


Передпроглядання друку  Передпроглядання друку     Версія для друку  Версія для друку